• صفحه خانگی
  • >
  • هدر
  • >
  • آموزش غیر فعال کردن جستجوی ایمن یا Safe Search در کامپیوتر و موبایل
آموزش کامل غیر فعال کردن جستجوی ایمن در کامپیوتر و موبایل

غیر فعال کردن جستجوی ایمن یا Safe Search گوگل کار سختی نیست. در این مقاله با آموزش کامل غیر فعال کردن Safe Search همراه شما خواهیم بود.

یکی از مشکلاتی که برای کاربران اینترنت به وجود آمده و گزارش‌های زیادی پیرامون آن دریافت شده است، فعال شدن جستجوی ایمن یا Safe Search در گوگل است. گروهی از کاربران گزارش کرده‌اند که این مشکل از سوی اپراتورها به وجود آمده است. در این مقاله قصد داریم روش غیر فعال کردن جستجوی ایمن یا Safe Search را به شما آموزش دهیم؛ با ما در مجله فناوری گوشی ریویو همراه باشید.

روش نهایی غیر فعال کردن جستجوی ایمن در کامپیوتر

شما باید وارد مرورگر گوگل کروم خود شوید و در گوشه سمت راست قسمت بالا با کلیک کردن روی سه نقطه، گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.

غیر فعال کردن safe search - 1

هم اکنون باید گزینه Privacy and Security را انتخاب کنید.

غیر فعال کردن safe search - 2

در بخش بعد باید وارد بخش امنیت (Security) شوید و Use Secure DNS را فعال سازی کنید. هم اکنون در بخش With هم Cloud flare را تعیین کنید.

غیر فعال کردن safe search - 3

در حال حاضر تنظیم موردنظر انجام شد، اما باید مجددا وارد بخش کش شوید و پاکسازی آن را انجام دهید. توجه داشته باشید که نیازمند پاکسازی تاریخچه نخواهید بود و فقط Clear Cache را انجام دهید. هم اکنون از مرورگر خارج شده و مجددا وارد کنید تا بدین ترتیب، قابلیت جستجوی ایمن غیرفعال شود.

روش نهایی غیر فعال کردن جستجوی ایمن در موبایل

وارد مرورگر گوگل کروم در گوشی موبایل شوید و از بخش تنظیمات، Privacy and Security را انتخاب کرده تا بتوانید وارد Use Secure DNS شوید. در ادامه کار باید با انتخاب گزینه Choose another Provider، گزینه Cloud flare را انتخاب کرده و در نهایت، پاکسازی کش را انجام دهید.

غیر فعال کردن جستجوی ایمن یا Safe Search در کامپیوتر

در صورتی که قصد دارید حالت Safe Search را غیرفعال کنید، باید ابتدا یک مرورگر وب را در رایانه خود بازگشایی کرده و وارد گوگل (Google.com) شوید. در گوشه پایین سمت راست وب سایت گوگل باید روی تنظیمات (Settings) کلیک کنید.

غیر فعال کردن جستجوی ایمن یا Safe Search در کامپیوتر - 1

هم اکنون باید از منوی تنظیمات، گزینه تنظیمات جستجو (Search Settings) را انتخاب کنید.

 

غیر فعال کردن جستجوی ایمن یا Safe Search در کامپیوتر - 2

در ادامه کار وارد صفحه تنظیمات جستجو خواهید شد. در بخش SafeSearch Filters باید گزینه Turn On SafeSearch را غیرفعال کنید.

غیر فعال کردن جستجوی ایمن یا Safe Search در کامپیوتر - 3

با اسکرول کردن به سمت پایین صفحه و کلیک کردن روی گزینه ذخیره‌سازی (Save) موجود در پایین، تغییرات را ذخیره‌سازی کنید.

غیر فعال کردن جستجوی ایمن یا Safe Search در کامپیوتر - 4

در ادامه یک اعلان تنظیمات شما ذخیره شده‌اند (Your Preferences Have Been Saved) را مشاهده خواهید کرد که شما باید روی تایید (Ok) کلیک کنید.

غیر فعال کردن جستجوی ایمن یا Safe Search در کامپیوتر - 5

موفق شدید؛ هم اکنون کلیه نتایج جستجو برای شما به صورت کامل نمایش داده خواهد شد.

غیر فعال کردن جستجوی ایمن در موبایل

برای خاموش کردن Safe Search در آیپد، آیفون یا گوشی‌های اندروید باید وارد مرورگر وب شوید و وب سایت گوگل را بازگشایی کنید.

در قسمت پایین وب سایت گوگل باید روی تنظیمات (Settings) ضربه بزنید.

غیر فعال کردن جستجوی ایمن در موبایل - 1

در منوی بازگشایی شده روی تنظیمات جستجو (Search Settings) ضربه بزنید.

غیر فعال کردن جستجوی ایمن در موبایل - 2

در صفحه تنظیمات جستجو و در بخش فیلترهای جستجوی ایمن (SafeSearch Filters)، گزینه نمایش نتایج صریح (Show Explicit Results) را انتخاب کنید.

غیر فعال کردن جستجوی ایمن در موبایل - 3

صفحه را به سمت پایین اسکرول کرده و در قسمت پایین روی گزینه ذخیره‌سازی (Save) ضربه بزنید.

غیر فعال کردن جستجوی ایمن در موبایل - 4

هم اکنون یک اعلان مربوط به ذخیره‌سازی تنظیمات مشاهده خواهید کرد که در ادامه کار باید روی تایید (Ok) ضربه بزنید.

غیر فعال کردن جستجوی ایمن در موبایل - 5

در حال حاضر موفق شده‌اید جستجوی ایمن گوگل را غیرفعال کنید.

فعال شدن جستجوی ایمن از طریق اپراتورها

متاسفانه خبرهایی به گوش می‌رسد که برخی اپراتورها همانند همراه اول و ایرانسل باعث ایجاد محدودیت و فعال شدن Safe Search شده‌اند. البته به خاطر داشته باشید که انجام این کار باعث می‌شود که محتواهای نامناسب و غیراخلاقی برای کاربران نمایش داده نشود، اما در حالت کلی سایر جستجوها بدون مشکل ادامه پیدا خواهد کرد. اینطور که پیداست، همین کار برای بیشتر کاربران به عنوان یک توهین قلمداد شده و نشان می‌دهد که گویا حق آزادی آن‌ها خدشه دار شده است.

قطعا مردم ایران از فهم و شخصیت بالایی برخوردارند و می‌توانند چنین مسائلی را تفکیک کنند، اما چیزی که مسلم است، بستن یک فضا نمی‌تواند راه‌حل سازنده باشد و به جای نتیجه قابل قبول، نتایج معکوس به دنبال خواهد داشت. باید دید در آینده مسئولان چه تصمیم‌هایی اتخاذ خواهند کرد.

جمع‌بندی

در حالت کلی محدودسازی اینترنت می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را برای کاربران به وجود آورد، اما فعال شدن جستجوی ایمن مشکل خاصی نبوده و شما می‌توانید با انجام این کار، خطای موردنظر را رفع کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

علاقه‌مند به دنیای فناوری با بیشتر از 8 سال سابقه؛ کارشناس تولید محتوا و فارغ‌التحصیل رشته نرم افزار این وب سایت تاسیس شده تا نگاه تازه‌ای به دنیای گوشی‌های موبایل و دنیای یادگیری داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.