4 روش اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22 و S22 Ultra

  • توسط مصطفی آرایشگر
  • ۱ سال پیش
  • ۰
اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22

آیا با روش اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22 و S22 Ultra آشنا هستید؟ در این مقاله با آموزش اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22 همراهتان هستیم.

تمام گوشی های اندروید توانایی اسکرین شات گرفتن را دارند، اما گوشی های سامسونگ کمی خاص هستند. روش‌های گوناگونی برای اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22 وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. ما در این مقاله از گوشی ریویو قصد داریم با آموزش کامل روش های اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22 و اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22 Ultra بتوانیم نقشی مهم در افزایش لذت شما از کار کردن با این دو پرچمدار سامسونگ داشته باشیم؛ با ما همراه باشید.

1: کلید پاور و کاهش حجم صدا

تقریبا هر گوشی اندرویدی می‌تواند با فشار دادن همزمان کلید پاور و کاهش حجم صدا یک اسکرین شات ثبت و ضبط کند. این قابلیت در سامسونگ گلکسی S22 هم وجود دارد. شما می‌توانید به سادگی کلید پاور و کلید کاهش حجم صدا را به صورت همزمان فشار دهید و سپس آن‌ها را رها کنید. هنگامی که عملیات با موفقیت انجام شود، خواهید دید که صفحه نمایش چشمک می‌زند.

روش اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22 و S22 Ultra - 1

یک نواز ابزار شناور کوچک ظاهر می‌شود و می‌توانید اسکرین شات را از تصویر کوچک پیش‌نمایش ویرایش کرده یا آن را در گالری سامسونگ S22 ذخیره کنید.

2: حرکت انگشت دست از سمت راست به چپ

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید برای اسکرین شات گرفتن در گلکسی S22 مورد استفاده قرار دهید، حرکت دادن انگشت دست از سمت راست به سمت چپ است. برای فعال‌سازی این قابلیت در اندروید 12 باید مطابق تصویر عمل کرده و وارد تنظیمات شوید.

روش اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22 و S22 Ultra - 2

در ادامه باید وارد بخش ویژگی‌های پیشرفته (Advanced Features) شوید.

روش اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22 و S22 Ultra - 3

هم اکنون وارد بخش حرکت و ژست‌ها (Motions and Gestures) شوید.

روش اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22 و S22 Ultra - 4

هنگامی که وارد بخش موردنظر شدید، باید گزینه حرکت دست برای اسکرین شات (Palm Swipe to Capture) را انتخاب کنید.

روش اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22 و S22 Ultra - 5

برای انجام این کار، کافی است یک انگشت خود را در سمت راست نمایشگر قرار دهید و آن را به صورت کامل به سمت چپ نمایشگر بکشید تا صفحه چشمک بزند و بدین ترتیب، اسکرین شات ثبت شود.

3: اسکرین شات گرفتن کامل از یک صفحه نمایش

گاهی وقت‌ها ممکن است در یک وب سایت خاص قرار داشته باشید و بخواهید یک تصویر از کل صفحه تهیه کنید. برای انجام این کار باید به وسیله دو روش بالا یک اسکرین شات تهیه کرده و در ادامه شاهد نمایش گزینه‌های موجود در تصویر خواهید بود. هنگامی که گزینه موردنظر را انتخاب کنید، تصویر به صورت خودکار به سمت پایین اسکرول شده و این کار را تا زمانی که سراسر بخش‌های موردنظرتان را پیمایش کند، ادامه دهید.

روش اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22 و S22 Ultra - 6

هم اکنون شما می‌توانید روی گزینه برش (Crop) ضربه بزنید.

روش اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22 و S22 Ultra - 7

از این ابزار برای برش محدوده موردنظرتان در تصویر استفاده کرده و در نهایت روی گزینه ذخیره‌سازی ضربه بزنید.

روش اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22 و S22 Ultra - 8

4: استفاده از دستیار صوتی (Bixby)

یکی دیگر از روش‌های اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22 را می‌توان استفاده از دستیار صوتی بیکسبی دانست. قبل از این که بتوانید bixby را مورد استفاده قرار دهید، باید وارد اکانت سامسونگ خود شوید. همچنین بروزرسانی‌های احتمالی آن را انجام دهید.

هنگامی که Bixby آماده راه‌اندازی شد، باید دستور Wake-Up را فعال‌سازی کنید. با انجام این کار دیگر نیازی به روشن کردن دستگاه نبوده و شما می‌توانید تنها با صدور فرمان، اسکرین شات را تهیه کنید. برنامه bixby را باز کرده و روی نماد همبرگر موجود در گوشه سمت چپ قسمت بالا ضربه بزنید.

روش اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22 و S22 Ultra - 9

هم اکنون باید روی نماد چرخ دنده به منظور ورود به تنظیمات ضربه بزنید.

روش اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22 و S22 Ultra - 10

در ادامه باید گزینه بیدار شدن با صدا (Voice Wake-Up) را انتخاب کنید.

روش اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22 و S22 Ultra - 11

هم اکنون Bixby راهنمایی‌های لازم را پیرامون صدور فرمان و استفاده از صدا ارائه خواهد کرد.

روش اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22 و S22 Ultra - 12

سپس شما کافی است عبارت Hi Bixby, Take a ScreenShot را بگویید تا بدین ترتیب، اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22 را انجام دهید.

روش اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22 و S22 Ultra - 13

صفحه نمایش چشمک خواهد زد و نوار ابزار شناور معمولی را برای ویرایش اسکرین شات مشاهده خواهید کرد. روش‌های زیادی برای انتخاب اسکرین شات در دستگاه‌های سامسونگ گلکسی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید.

جمع‌بندی

ما در این مقاله سعی کردیم بهترین روش‌های اسکرین شات گرفتن در سامسونگ S22 را آموزش دهیم. امیدواریم توانسته باشید نیاز خود را برای تهیه اسکرین شات رفع کنید. در صورتی که با روش‌های بهتری آشنا هستید، آن را با ما و کاربران گوشی ریویو اشتراک‌گذاری کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

علاقه‌مند به دنیای فناوری با بیشتر از 8 سال سابقه؛ کارشناس تولید محتوا و فارغ‌التحصیل رشته نرم افزار این وب سایت تاسیس شده تا نگاه تازه‌ای به دنیای گوشی‌های موبایل و دنیای یادگیری داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *