آموزش کامل و جامع فعال کردن تاچ آی دی آیفون

آیا قصد دارید فعال کردن تاچ آی دی آیفون را انجام دهید؟ در این مقاله با آموزش فعال کردن اثر انگشت آیفون همراه شما هستیم.

برخی از مدل‌های آیفون دارای ویژگی امنیتی بیومتریک با نام تاچ آی دی (Touch ID) هستند که به کاربران اجازه می‌دهد هویت خود را با استفاده از اثر انگشت تایید کنند. انجام این کار باعث صرفه‌جویی در زمان خواهد شد؛ در حقیقت دیگر نیازمند وارد کردن پسورد نخواهید داشت و فقط با لمس حسگر اثر انگشت آیفون می‌توانید دستگاه خود را بازگشایی کنید. در این مقاله روش فعال کردن تاچ آی دی آیفون را آموزش خواهیم داد؛ با ما در گوشی ریویو همراه باشید.

فعال کردن تاچ آی دی آیفون

در ابتدا مطمئن شوید که آیفون شما از تاچ آی دی پشتیبانی می‌کند. تمام مدل‌های آیفون از iPhone 5S با کلید هوم از تاچ آی دی پشتیبانی می‌کنند. از ماه می سال 2022 میلادی، آیفون‌های بدون دکمه هوم از سیستم تشخیص چهره پشتیبانی می‌کنند.

در صورتی که دارای یک آیفون هستید که از Touch ID پشتیبانی می‌کند، برنامه تنظیمات را با ضربه زدن ریو نماد چرخ دنده خاکستری بازگشایی کنید.

فعال کردن تاچ آی دی آیفون - 1

در تنظیمات بازگشایی شده باید روی گزینه Touch ID and Passcode ضربه بزنید.

در صورتی که گزینه موردنظر را در لیست مشاهده نکردید، امکان دارد توسط زمان صفحه در زیر تنظیمات، زمان صفحه (Screen Time)، سپس محدودیت‌های محتوا و حریم خصوصی (Content & Privacy Restrictions) و تغییرات پسورد (Passcode Changes) قرار داشته باشد.

فعال کردن تاچ آی دی آیفون - 2

هنگامی که از شما خواسته شد، پسورد آیفون خود را وارد کنید. سپس در صفحه تنظیمات Touch ID & Passcode باید روی گزینه افزودن اثر انگشت (Add Fingerprint) ضربه بزنید.

در گام بعد شاهد یک سری از دستورالعمل‌ها خواهید بود که به شما کمک می‌کند اثر انگشت خود را با تاچ آی دی اضافه کنید. انگشت موردنظرتان را روی کلید هوم که در پایین نمایشگر است، قرار دهید تا تمام فضای موردنظر را پوشش دهد. دقت کنید که نباید انگشتان شما خیس باشند.

هنگامی که نماد برجستگی‌های اثر انگشت را روی صفحه مشاهده کردید، باید به صورت مکرر همان انگشت را روی حسگر موردنظر قرار دهید تا زمانی که تصویر اثر انگشت کامل شود.

فعال کردن تاچ آی دی آیفون - 3

در ادامه کار باید انگشت خود را روی حسگر تاچ آی دی قرار دهید تا بتوانید بخش بیرونی اثر انگشت را ثبت کنید؛ توجه داشته باشید که این مسئله و انجام اقدام ذکرشده اهمیت زیادی دارد.

فعال کردن تاچ آی دی آیفون - 4

هنگامی که کامل (Complete) را مشاهده کردید، باید روی گزینه ادامه (Continue) ضربه بزنید. در تنظیمات به صفحه شناسه لمسی و رمز عبور بازخواهید گشت. با استفاده از سوئیچ‌ها می‌توانید مواردی که می‌خواهید تاچ آی دی را باز کند، همانند بازگشایی قفل آیفون و سایر موارد را سفارشی‌سازی کنید.

فعال کردن تاچ آی دی آیفون - 5

در صورتی که می‌خواهید اثر انگشت دیگری را اضافه کنید، مجددا روی گزینه افزودن اثر انگشت (Add a Fingerprint) ضربه بزنید. در غیر این صورت از برنامه تنظیمات خارج شوید. هم اکنون تاچ آی آماده کار است.

فعال کردن تاچ آی دی آیفون - 6

هنگامی که در آینده پیام Touch ID را روی صفحه مشاهده کردید، کافی است انگشتی را که به عنوان اثر موردنظرتان اضافه کردید را روی دکمه هوم قرار دهید.

جمع‌بندی

استفاده از تاچ آی دی می‌تواند باعث شود که ضریب امنیت دستگاه و گوشی‌های آیفون تا حد زیادی افزایش پیدا کند. البته برای کسانی که به دنبال فعال کردن اثر انگشت آیفون 13 یا فعال کردن تاچ آی دی ایفون 13 هستند هم بهتر است بدانند که از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند. شما می‌توانید برای فعال کردن اثر انگشت آیفون 6 و سایر مدل‌ها که دارای کلید هوم هستند از روش ذکرشده استفاده کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

علاقه‌مند به دنیای فناوری با بیشتر از 8 سال سابقه؛ کارشناس تولید محتوا و فارغ‌التحصیل رشته نرم افزار این وب سایت تاسیس شده تا نگاه تازه‌ای به دنیای گوشی‌های موبایل و دنیای یادگیری داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.