اسکن مدارک با گوشی

در این مقاله با آموزش اسکن مدارک با گوشی همراهتان هستیم. همچنین بهترین برنامه های اسکن مدارک با گوشی اندروید و آیفون را معرفی خواهیم کرد.

در صورتی که کارهای اداری زیادی انجام می‌دهید، قطعا نیازمند داشتن فایل و مدارک مهم خود در گوشی و ارسال آن‌ها برای سایر افراد خواهید بود. همچنین این امکان وجود دارد که بخواهید از آن‌ها یک فایل به عنوان پشتیبان در دستگاه نگه‌داری کنید. ما در این مقاله قصد داریم روش کامل اسکن مدارک با گوشی اندروید را در کنار معرفی یک برنامه اسکن مدارک کاربردی به شما آموزش و معرفی کنیم.

دوربین گوشی موبایل برای اسکن مدارک

دوربین گوشی موبایل برای اسکن مدارک

اسکنر همان دوربین موبایل بوده و شما می‌توانید با روش‌های مرسوم از مدارک خود یک تصویر ثبت کنید. با این که شما هر روز و هر لحظه با گوشی همراه هستید، بنابراین چرا از آن به عنوان یک اسکنر استفاده نمی‌کنید؟

بدون تردید دوربین موبایل می‌تواند به عنوان یک اسکنر عملکرد خوبی از خود نشان دهد. با این که نتایج نمی‌تواند به اندازه یک اسکنر واقعی، واضح و شفاف باشد، اما می‌توانید نیاز خود را به سادگی رفع کنید.

نورپردازی؛ شما برای تصویربرداری باید سند و مدارک خود را روی یک سطح صاف قرار دهید و نور مناسبی هم وجود داشته باشد. از سایه انداختن روی سند به واسطه قرارگیری انگشتان دست یا دوربین خودداری کنید.

محل قرارگیری؛ شما باید عکس را به صورت مستقیم ثبت کنید و مدارک را در زاویه‌های عجیب از سنسور دوربین قرار ندهید.

کادربندی؛ مطمئن شوید که فاصله دوربین از مدارک مناسب باشد تا بتوانید تمام بخش‌های مدارک خود را در کادر دوربین قرار دهید. همچنین شما می‌توانید پس از ثبت تصاویر، آن‌ها را برش دهید.

اسکن مدارک با گوشی توسط گوگل درایو

دوربین گوشی شما می‌تواند کارهای زیادی انجام دهد و از مدارک موردنظرتان، تصاویر خوبی ثبت کند، اما استفاده از یک برنامه اسکنر می‌تواند کیفیت بالاتری را رقم بزند. شاید کمتر کسی این موضوع را بداند، اما گوگل درایو یک ویژگی کمتر شناخته شده‌ای دارد که می‌توان اسکن مدارک را انجام دهد. این قابلیت برای آیپد، آیفون و اندروید در دسترس قرار دارد.

ابتدا باید برنامه را باز کرده و مطمئن شوید که با حساب گوگل خود وارد شده‌اید. در ادامه کار باید روی کلید پلاس (+) که در گوشه سمت راست قسمت پایین قرار دارد، ضربه بزنید.

آموزش اسکن مدارک با گوشی موبایل - 1

اسکن (Scan) یا استفاده از دوربین (Use Camera) را انتخاب کنید.

آموزش اسکن مدارک با گوشی موبایل - 2

با انجام این کار، دوربین بازگشایی می‌شود. امکان دارد برنامه نیازمند ارائه دسترسی به دوربین باشد که باید این کار را انجام دهید. در ادامه کار، مدارک خود را به گونه‌ای قرار دهید که به صورت کامل در کادر قرار گیرد و تصویر را ثبت کنید.

آموزش اسکن مدارک با گوشی موبایل - 3

صفحه بعد از شما می‌خواهد که قصد خود را برای استفاده از تصویر تایید کنید. شما باید روی Ok یا Use Photo ضربه بزنید.

آموزش اسکن مدارک با گوشی موبایل - 4

گوگل درایو سعی می‌کند به صورت خودکار، نوار را برش داده و تنظیم کند. شما می‌توانید به صورت دستی این کار را با دکمه‌های برش و رنگ تنظیم کنید. در صورتی که دارای یک سند چند صفحه‌ای هستید، باید روی علامت پلاس (+) ضربه بزنید تا صفحه بعد هم اضافه شود.

آموزش اسکن مدارک با گوشی موبایل - 5

هنگامی که سند مناسب باشد، کافی است روی گزینه ذخیره (Save) ضربه بزنید.

آموزش اسکن مدارک با گوشی موبایل - 6

هم اکنون شما می‌توانید یک نام برای فایل موردنظرتان تعیین کرده و فولدر موردنظرتان را برای ذخیره‌سازی مشخص کنید. در ادامه خواهید دید که مدارک به صورت PDF ذخیره‌سازی خواهند شد.

آموزش اسکن مدارک با گوشی موبایل - 7

هم اکنون کار به پایان رسیده است و شما موفق شده‌اید اسکن مدارک خود را در گوگل درایو ذخیره‌سازی کنید.

بهترین برنامه های اسکن مدارک اندروید

با این که گوگل درایو می‌تواند عملکرد خوبی از خود برای اسکن مدارک انجام دهد، اما بد نیست تعدادی از بهترین برنامه های اسکن مدارک برای اندروید را بشناسید.

اپلیکیشن CamScanner – PDF Scanner App

یکی از بهترین برنامه های اسکن مدارک با گوشی اندروید را می‌توان CamScanner – PDF Scanner App معرفی کرد که قابلیت‌های بسیار زیادی دارد. شما می‌توانید با استفاده از این برنامه اسکن ، کلیه مدارک خود را در گوشی هوشمند ذخیره‌سازی کرده و آن‌ها را مدیریت کنید. همچنین امکان دریافت و ارسال مدارک به صورت پی دی اف هم وجود خواهد داشت.

لینک دانلود: CamScanner – PDF Scanner App

اپلیکیشن Simple Scan – PDF Scanner App

یکی دیگر از برنامه‌های کاربردی برای اسکن مدارک با دوربین گوشی اندروید، Simple Scan – PDF Scanner App نام دارد. شما می‌توانید با استفاده از این اپلیکیشن کاربردی، یک اسکن از کلیه فایل‌ها درون گوشی خود نگه‌داری کنید. همچنین قابلیت اشتراک‌گذاری آن‌ها به صورت فایل پی دی اف هم وجود دارد.

لینک دانلود: Simple Scan – PDF Scanner App

بهترین برنامه های اسکن مدارک آیفون

هم اکنون بد نیست تعدادی از بهترین برنامه‌های اسکن گوشی آیفون یا آیپد را هم به شما معرفی کنیم تا بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

اپلیکیشن CamScanner – PDF Scanner App

یکی از بهترین برنامه های اسکن مدارک با گوشی اندروید را می‌توان CamScanner – PDF Scanner App معرفی کرد که قابلیت‌های بسیار زیادی دارد و در قسمت قبل هم برای اندروید معرفی شد. شما می‌توانید با استفاده از این برنامه اسکن ، کلیه مدارک خود را در گوشی هوشمند ذخیره‌سازی کرده و آن‌ها را مدیریت کنید. همچنین امکان دریافت و ارسال مدارک به صورت پی دی اف هم وجود خواهد داشت.

لینک دانلود: CamScanner – PDF Scanner App

اپلیکیشن Genius Scan – PDF Scanner App

شما می‌توانید اپلیکیشن Genius Scan – PDF Scanner App را برای سیستم عامل iOS خود مدنظر قرار دهید. استفاده از این برنامه کاربردی به شما کمک می‌کند از کلیه مدارک خود یک اسکن تهیه کرده و آن‌ها را به صورت پی دی اف ذخیره‌سازی کرده یا اشتراک‌گذاری کنید.

لینک دانلود: Genius Scan – PDF Scanner App

جمع‌بندی

در این مقاله سعی شد در کنار آموزش اسکن مدارک با گوشی موبایل ، تعدادی از بهترین برنامه‌های اسکن مدارک اندروید و آیفون را هم معرفی کنیم. در صورتی که شما روش‌های دیگری را می‌شناسید، می‌توانید با ما اشتراک‌گذاری کنید.

سوالات متداول

آیا برای اسکن مدارک با گوشی باید تنظیمات خاصی را انجام داد؟ خیر؛ فقط باید برنامه‌ها را نصب کرده و پس از ورود، مدارک را ثبت کنید.

آیا مدارک به صورت دسته‌بندی ذخیره‌سازی می‌شوند؟ بله؛ کلیه فایل‌ها به صورت دسته‌بندی در گوشی ذخیره‌سازی خواهند شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

علاقه‌مند به دنیای فناوری با بیشتر از 8 سال سابقه؛ کارشناس تولید محتوا و فارغ‌التحصیل رشته نرم افزار این وب سایت تاسیس شده تا نگاه تازه‌ای به دنیای گوشی‌های موبایل و دنیای یادگیری داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *