• صفحه خانگی
  • >
  • هدر
  • >
  • آموزش ذخیره فایل صوتی در اینستاگرام گوشی‌های آیفون
آموزش ذخیره فایل صوتی در اینستاگرام گوشی‌های آیفون

آیا قصد ذخیره فایل صوتی در اینستاگرام را دارید؟ ما در این مقاله روش ذخیره فایل صوتی اینستاگرام در آیفون را آموزش خواهیم داد.

یکی از نیازمندی‌های کاربران اینستاگرام را می‌توان تمایل به ذخیره فایل صوتی عنوان کرد. با این که هیچ راهی برای ذخیره فایل صوتی در اینستاگرام وجود ندارد، اما یک ضبط‌ کننده صفحه نمایش داخلی در هر گوشی آیفون وجود دارد. با استفاده از این برنامه و یک اپلیکیشن تبدیل صدا، می‌توان فایل صوتی اینستاگرام را ذخیره و ارسال کرد.

روش ذخیره فایل صوتی در اینستاگرام

برای شروع این کار، اینستاگرام را در گوشی آیفون باز کرده و روی نماد پیام موجود در گوشه سمت راست قسمت بالا، ضربه بزنید تا امکان باز کردن پیام‌های خصوصی فراهم شود. پیام موردنظرتان را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.

روش ذخیره فایل صوتی در اینستاگرام - 1

انگشت خود را از گوشه سمت راست قسمت بالا به پایین کشیده تا بدین ترتیب، مرکز کنترل (Control Center) باز شود، سپس روی نماد ضبط کردن (Record) ضربه بزنید تا کار ضبط کردن هر آن چه قرار است اجرا شود، آغاز گردد.

در صورتی که نماد ضبط کردن دایره‌ای شکل را مشاهده نمی‌کنید، امکان دارد لازم باشد آن را به مرکز کنترل خود اضافه کنید.

روش ذخیره فایل صوتی در اینستاگرام - 2

با قرار دادن انگشت خود در بخش پایین نزدیک به خط سیاه و کشیدن آن به سمت بالا، می‌توانید مرکز کنترل را ببندید و مجددا به برنامه اینستاگرام بازگردید. گزینه پخش را در فایل صوتی اینستاگرام انتخاب کنید تا کار ضبط آغاز شود.

روش ذخیره فایل صوتی در اینستاگرام - 3

پس از اتمام کار می‌توانید با کشیدن صفحه از گوشه سمت راست قسمت بالا، مرکز کنترل را مجددا باز کنید. در ادامه گزینه ضبط کردن را فشار دهید تا عملیات، متوقف شود.

روش ذخیره فایل صوتی در اینستاگرام - 4

برنامه تصاویر (Photos) را باز کرده و فایل ویدیویی موردنظرتان را بیابید.

روش ذخیره فایل صوتی در اینستاگرام - 5

فایل موردنظرتان را که ایجاد کرده‌اید، باز کنید.

روش ذخیره فایل صوتی در اینستاگرام - 6

در گوشه سمت راست قسمت بالا، ویرایش (Edit) را انتخاب کرده تا بتوانید فایل را به اندازه موردنیازتان، کوتاه کنید؛ در حقیقت این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا کلیه فرایند فعال‌سازی قابلیت ضبط تا ورود مجدد به برنامه اینستاگرام و در انتها هم غیرفعال کردن ضبط را حذف کنید.

روش ذخیره فایل صوتی در اینستاگرام - 7

شما می‌توانید از نشانگرهای زرد برای رسیدن به فایل نهایی، استفاده کنید. هنگامی که فایل موردنظرتان را در طول دلخواه یافتید، کافی‌ست روی گزینه انجام شد (Done) ضربه بزنید.

روش ذخیره فایل صوتی در اینستاگرام - 8

جدا کردن صدا از ویدیو در آیفون

تا این مرحله توانستید فایل صوتی خود را به وسیله قابلیت ضبط صفحه نمایش آیفون، تهیه و ذخیره کنید، اما شما به فایل ویدیویی نیاز ندارید و به جای آن، نیازمند فایل صوتی هستید. در ادامه کار باید بتوانید فایل صوتی را از درون فایل ویدیویی، تهیه و ذخیره‌سازی کنید.

اپ استور را باز کرده و یکی از برنامه‌های رایگان جدا کردن صدا از ویدیو را دانلود کنید؛ برنامه MyMP3 می‌توانید یکی از بهترین گزینه‌ها باشد.

جدا کردن صدا از ویدیو در آیفون - 1

برنامه را پس از نصب، باز کرده و روی نماد ذره‌بین موجود در قسمت سمت راست قسمت بالا، ضربه بزنید.

جدا کردن صدا از ویدیو در آیفون - 2

در ادامه روی گزینه انتخاب ویدیو از گالری (Choose Video From Gallery) ضربه بزنید و در صورت درخواست برنامه، اجازه دسترسی را به مکان‌های موردنظر آن، ارائه دهید.

جدا کردن صدا از ویدیو در آیفون - 3

ویدیویی که قصد تبدیل آن را دارید، انتخاب کرده و روی آن ضربه بزنید. سپس برای انجام کار، باید گزینه Choose را انتخاب کنید.

جدا کردن صدا از ویدیو در آیفون - 4

برای باز کردن، ارسال یا تغییر نام پرونده، کافی‌ست روی سه نقطه موجود در سمت راست فایل، ضربه بزنید.

جدا کردن صدا از ویدیو در آیفون - 5

پس از اتمام کار، MyMP3 به راحتی می‌تواند صوت را از فایل ویدیویی جدا کند.  هم اکنون می‌توانید فایل صوتی را در تمام دستگاه‌های پخش، به راحتی اجرا کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

علاقه‌مند به دنیای فناوری با بیشتر از 8 سال سابقه؛ کارشناس تولید محتوا و فارغ‌التحصیل رشته نرم افزار این وب سایت تاسیس شده تا نگاه تازه‌ای به دنیای گوشی‌های موبایل و دنیای یادگیری داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *