نصب گوگل پلی در ویندوز 11 + آموزش کامل و تضمینی

آیا قصد دارید نصب گوگل پلی در ویندوز 11 را انجام دهید؟ ما به شما بهترین روش نصب گوگل پلی در ویندوز 11 را آموزش خواهیم داد.

یکی از بزرگ‌ترین اقدامات مایکروسافت را باید پشتیبانی از برنامه های اندروید در ویندوز 11 دانست، اما برای استفاده از این قابلیت باید بتوانید برنامه‌های اندروید را دانلود کنید. در صورتی که قصد دارید دانلود برنامه اندروید در ویندوز 11 را انجام دهید، قطعا نیازمند گوگل پلی خواهید بود. ما در این مقاله از گوشی ریویو قصد داریم روش نصب گوگل پلی در ویندوز 11 را آموزش دهیم تا شما بتوانید به سادگی برنامه‌های اندروید موردنظرتان را دریافت کرده و نصب کنید.

نیازهای اولیه کامپیوتر

نخستین گام برای نصب گوگل پلی در ویندوز 11 را باید بروزرسانی کامل سیستم عامل دانست. شما ابتدا باید کلیه بروزرسانی‌های ویندوز 11 خود را بررسی کرده و در صورت وجود آپدیت، آن را انجام دهید.

دومین گام مهم شما برای انجام کار، ارائه دسترسی مجازی‌سازی سخت افزار در ویندوز 11 است. در حقیقت پشتیبانی از اندروید توسط ویندوز 11 در یک ماشین مجازی انجام می‌شود و به همین علت، ارائه دسترسی موردنظر ضروری است. شما می‌توانید با ورود به برگه عملکرد (Performance) که در بخش Task Manager قرار دارد، وضعیت فعال بودن مجازی سازی را مورد بررسی قرار دهید. شما می‌توانید برای باز کردن Task Manager، کلیدهای ترکیبی Ctrl + Shift + ESC را فشار دهید.

در صورتی که مجازی سازی سخت افزار فعال نباشد، ممکن است نیازمند ورود به بخش تنظیمات بایوس باشد. برای سیستم‌هایی که تراشه AMD دارند، باید در صفحه تنظیمات سخت افزار UEFI به دنبال AMD-V بگردید.

نصب گوگل پلی در ویندوز 11 - 1

در گام بعد مطمئن شوید که در آخرین نسخه فروشگاه مایکروسافت قرار دارید. فروشگاه مایکروسافت را باز کرده و همه برنامه‌ها را در صفحه کتابخانه مورد بررسی قرار داده و بروزرسانی کنید.

در صورتی که کلیه موارد را بررسی کرده‌اید، می‌توانید مراحل را ادامه دهید. اگر برای رسیدن به این مرحله بروزرسانی‌های موردنظر را انجام داده‌اید، توصیه می‌کنیم یک بار خاموش و روشن کردن دستگاه را انجام دهید.

آموزش نصب گوگل پلی در ویندوز 11

ما از ابزاری با نام PowerShell Windows ToolBox استفاده خواهیم کرد. این ابزار دارای ویژگی‌های مختلفی است که می‌توان در میان آن‌ها به امکان نصب گوگل پلی در ویندوز 11 اشاره کرد. توجه داشته باشید که این ابزار می‌تواند فقط با چند کلیک ساده، نصب را انجام دهد و نیازمند برنامه‌های اضافی نیست.

نکته مهم: این ابزار یک اسکریپت را از سرور دانلود کرده و اجرا می‌کند. برخی نگرانی‌های امنیتی درباره این ابزار وجود دارد، اما به دلیل متن باز بودن می‌تواند گفت قابل اعتماد است.‌

این ابزار تا لحظه نگارش مقاله دارای 700 ستاره در Github است؛ این مسئله نشان می‌دهد که تعداد زیادی از مردم آن را دانلود و استفاده کرده‌اند. همچنین این ابزار بیشتر از شش ماه است که در حال توسعه بوده و هیچگونه مشکل مهمی از آن گزارش نشده است. در حالت کلی شما تنها کسی هستید که باید استفاده از این ابزار را تایید کنید، اما شخصا استفاده کرده‌ام.

در رایانه شخصی خود که مبتنی بر ویندوز 11 است، وارد صفحه Github شوید و بخش روش استفاده (How to Use) را بازگشایی کنید. کد فهرست شده در قسمت پایین هدر Easy Start Command را کپی کنید.

نصب گوگل پلی در ویندوز 11 - 2

در گام بعد باید Windows PowerShell را به عنوان مدیر (Administrator) اجرا کنید. برای انجام این کار وارد منوی استارت شوید و Powershell را تایپ کرده و جستجو کنید. در ادامه باید روی گزینه Run as Administrator کلیک کنید یا روی Windows PowerShell در لیست، راست کلیک کرده و گزینه Run as Administrator را انتخاب کنید.

نصب گوگل پلی در ویندوز 11 - 3

کد کپی شده از صفحه Github را کپی کرده و در PowerShell قرار دهید تا بتوانید کلید Enter را فشار دهید. در صورتی که احساس کردید برای چند لحظه سیستم متوقف شده است، کمی صبر کنید.

نصب گوگل پلی در ویندوز 11 - 4

پنجره‌های جعبه ابزار ویندوز (Windows ToolBox) بازگشایی خواهد شد. تنها کاری که باید انجام دهید، کلیک کردن روی گزینه نصب کردن گوگل پلی در ویندوز 11 (Install Google Play Store for Windows 11) است. در صورتی که نمی‌توانید آن را مشاهده کنید، به سمت پایین حرکت کنید.

نصب گوگل پلی در ویندوز 11 - 5

در مرحله بعد و در پنجره PowerShell ممکن است لازم باشد پلتفرم ماشین مجازی را در صورت غیرفعال بودن، فعال‌سازی کنید. برای ادامه کار گزینه تایید (Yes) را وارد کرده و تایید کنید.

هم اکنون جایگزین بسته‌های مربوط به اندروید جایگزین خواهند شد. عبارت P را وارد کنید تا بتوانید مراحل را ادامه دهید.

نصب گوگل پلی در ویندوز 11 - 6

هم اکنون باید بخش جدید اندروید را برای ویندوز دانلود کنید. یک لینک bit.ly ایجاد می‌شود که می‌توانید برای دانلود فایل Zip، آن را هایلایت کرده و کپی کنید و در مرورگر قرار دهید.

نصب گوگل پلی در ویندوز 11 - 7

پس از دانلود فایل باید مسیر آن را در PowerShell وارد کنید. در صورت تمایل می‌توانی فایل را در یک مکان ساده قرار دهید و بدین ترتیب، آدرس آن را دریافت کنید.

نصب گوگل پلی در ویندوز 11 - 8

هم اکنون بخش زیرین ویندوز برای اندروید حذف شده و نسخه جدیدی از آن نصب می‌شود.

نصب گوگل پلی در ویندوز 11 - 9

شما باید پنجره تنظیمات را به صورت باز قرار دهید تا اسکریپ به پایان برسد. پس از انجام کار می‌توانید فروشگاه گوگل پلی را در منوی استارت با سایر برنامه‌های خود بیابید.

نصب گوگل پلی در ویندوز 11 - 10

هم اکنون شما می‌توانید با حساب گوگل خود وارد گوگل پلی شوید. شما به سادگی می‌توانید برنامه‌های موردنظرتان را از طریق گوگل پلی دانلود کرده و نصب کنید.

نصب گوگل پلی در ویندوز 11 - 11

تبریک می‌گویم؛ شما موفق شده‌اید که گوگل پلی را در ویندوز 11 نصب کنید و بدین ترتیب، دیگر نیازمند برنامه‌های شخص ثالث همانند Bluestacks نخواهید بود.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی شد بهترین روش برای نصب گوگل پلی در ویندوز 11 را به شما آموزش دهیم. با این که روش‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، اما توصیه می‌کنیم روش ذکرشده را آزمایش کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

علاقه‌مند به دنیای فناوری با بیشتر از 8 سال سابقه؛ کارشناس تولید محتوا و فارغ‌التحصیل رشته نرم افزار این وب سایت تاسیس شده تا نگاه تازه‌ای به دنیای گوشی‌های موبایل و دنیای یادگیری داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *