فعال کردن دارک مود آفیس

در صورتی که به استفاده از حالت تاریک (Dark Mode) در برنامه‌ها علاقه‌مند هستید، ما روش فعال کردن دارک مود آفیس را به شما آموزش خواهیم داد.

در صورتی که از علاقه‌مندان به حالت تاریک (دارک مود) هستید، احتمالا تم ویندوز 10 سیستم خود را هم روی آن تنظیم کرده‌اید. با این که برنامه‌های زیادی از این تنظیمات پیروی می‌کنند، اما ظاهر برنامه‌های مایکروسافت آفیس، تغییری نخواهد کرد. خوشبختانه شما می‌توانید بدون دردسر، فعال کردن دارک مود مایکروسافت آفیس را انجام دهید. در این مقاله به روش فعال کردن دارک مود آفیس ، اشاره خواهیم کرد.

فعال کردن دارک مود آفیس

هر کدام از برنامه‌های آفیس (همانند پاورپوینت، اکسل، ورد یا سایر موارد) را که در سیستم خود نصب کرده‌اید، حذف کنید و منوی فایل (File) را در گوشه سمت چپ دستگاه، باز کنید. در منوی جدید، زبانه اکانت (Account) را در گوشه پایین سمت چپ، باز کنید. در این بخش، گزینه‌های مختلف آفیس همانند تم آفیس را خواهید دید که در پایین آن، یک منوی کشویی وجود دارد. شما می‌توانید از میان چهار گزینه موجود، یکی را انتخاب کنید:

سفید (white): تم روشن و بدون هرگونه عنصر تاریک.

رنگی (Colorful): همانند طرح زمینه سفید است، اما دارای رنگ‌هایی در نوار عنوان و سایر عناصر بوده که البته به برنامه آفیس شما وابسته است. به عنوان مثال، مایکروسافت آفیس ورد از یک نوار آبی استفاده می‌کند.

خاکستری تیره (Dark Gray): یک تم تیره‌تر که از سایه‌های خاکستری به جای عناصر حقیقی مشکی استفاده می‌کند.

مشکی (Black): این حالت را می‌توان به عنوان تاریک‌ترین حالت موجود در تنظیمات مایکروسافت ورد عنوان کرد.

فعال کردن دارک مود آفیس - 2

توجه داشته باشید که همین مراحل برای فعال کردن حالت تاریک، آن هم در نسخه‌های قدیمی‌تر مایکروسافت آفیس هم کارایی دارد. با این حال، مایکروسافت اشاره می‌کند که دارک مود، فقط برای کاربران مایکروسافت 365 در دسترس قرار دارد.

نکته: در میان این گزینه‌ها، خاکستری تیره می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

همچنین شما می‌توانید در این صفحه از باکس پس زمینه آفیس (Office Background) هم برای تغییر الگوی طراحی ظاهر شده در بالای پنجره برنامه آفیس خود استفاده کنید. با این که تاثیر جزئی را مشاهده خواهید کرد، اما ارزش امتحان کردن را دارد. شما در صورت نیاز هم می‌توانید با رفتن به سربرگ فایل (File)، سپس انتخاب گزینه تنظیمات (Options) و در ادامه ورود به تب جنرال (General)، رنگک‌ها را تغییر دهید. در این بخش، همان باکس مربوط به تم آفیس (Office Theme) را در قسمت شخصی‌سازی مایکروسافت آفیس (Personalize your copy of Microsoft Office، پیدا خواهید کرد.

استفاده از دارک مود مایکروسافت آفیس برای مک

در صورتی که از macOS استفاده می‌کنید، طرح زمینه آفیس از تنظیمات سیستم شما تبعیت خواهد کرد. در صورتی که می‌خواهید حالت تاریک را برای کامپیوتر خود روشن نگه دارید، اما آن را برای یک برنامه خاص آفیس غیرفعال کنید، باید از بخش Preferences، نام برنامه را از نوار منوی برنامه انتخاب کنید.

سپس در برگه جنرال (General)، خاموش کردن حالت تاریک (Turn Off Dark Mode) را انتخاب کنید تا قابلیت موردنظر برای برنامه‌ای که انتخاب کرده‌اید، غیرفعال شود. برای تمام برنامه‌های آفیس که نمی‌خواهید از آن‌ها با حالت تاریک استفاده کنید، لازم است مراحل موردنظر را انجام دهید.

جمع‌بندی

هم اکنون می‌دانید که چگونه باید حالت تاریک مایکروسافت آفیس را تغییر دهید. البته نکته این است که ابتدا باید یکی از کاربران مایکروسافت 365 هم باشید تا بتوانید این کار را انجام دهید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

علاقه‌مند به دنیای فناوری با بیشتر از 8 سال سابقه؛ کارشناس تولید محتوا و فارغ‌التحصیل رشته نرم افزار این وب سایت تاسیس شده تا نگاه تازه‌ای به دنیای گوشی‌های موبایل و دنیای یادگیری داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *