آموزش گام به گام تغییر رنگ صفحه در ورد

  • توسط مصطفی آرایشگر
  • ۱۰ ماه پیش
  • ۰
آموزش گام به گام تغییر رنگ صفحه در ورد

آیا قصد دارید تغییر رنگ صفحه در ورد را انجام دهید؟ در این مقاله با آموزش گام به گام تغییر رنگ صفحه در ورد همراه شما خواهیم بود.

هنگامی که وارد مایکروسافت آفیس ورد می‌شوید، به صورت پیش فرض با یک صفحه سفید مواجه خواهید شد، اما آیا تاکنون تصمیم به تغییر رنگ صفحه ورد گرفته‌اید؟ در این مقاله قصد داریم با آموزش گام به گام تغییر رنگ صفحه در ورد همراه شما باشیم تا بتوانید این اقدام را به سادگی انجام دهید؛ با ما در گوشی ریویو همراه باشید.

روش تغییر رنگ صفحه در ورد

معمولا کاربران از رنگ سفید پیش فرض برای ورد و تایپ کردن متن‌های مختلف استفاده می‌کنند، اما گاهی وقت‌ها ممکن است نیازمند تغییر رنگ ورد باشید. نمی‌توان انجام این کار را ضروری دانست، اما نمی‌توان احتمال انجام آن را هم نادیده گرفت.

در صورتی که قصد دارید رنگ صفحه را تغییر دهید، باید روی زبانه طراحی (Design) کلیک کنید.

آموزش گام به گام تغییر رنگ صفحه در ورد - 1

در برگه طراحی باید از قسمت زمینه صفحه (Page Background)، گزینه رنگ صفحه (Page Color) را انتخاب کنید.

آموزش گام به گام تغییر رنگ صفحه در ورد - 2

در ادامه رنگ‌های مختلفی را مشاهده خواهید کرد که می‌توانید آن‌ها را انتخاب نمایید. شما باید نشانگر ماوس را روی یک رنگ نگه دارید تا پیش‌نمایش آن را مشاهده کنید. در ادامه با یک کلیک روی رنگ می‌توانید اقدام موردنظرتان را انجام دهید.

آموزش گام به گام تغییر رنگ صفحه - 3

شما می‌توانید به همین ترتیب با رنگ‌ها بازی کرده و آن‌ها را تغییر دهید تا در نهایت بتوانید یک رنگ را برای زمینه صفحه ورد آفیس خود بیابید.

چاپ صفحه رنگی در مایکروسافت ورد

به صورت پیش فرض، مایکروسافت ورد رنگ پس‌زمینه را چاپ نخواهد کرد. در صورتی که قصد دارید رنگ جدید پس زمینه در چاپ مشخص شود، باید گزینه تنظیمات ورد را انتخاب کنید. برای انجام این کار کافی است در گوشه سمت چپ قسمت بالای ورد روی فایل (File) کلیک کنید.

چاپ صفحه رنگی در مایکروسافت ورد - 1

در ادامه کار باید از نوار کناری سمت چپ، گزینه بیشتر (More) را انتخاب کرده و تنظیمات (Options) را انتخاب کنید.

چاپ صفحه رنگی در مایکروسافت ورد - 2

یک پنجره تنظیمات ورد (Word Options) بازگشایی خواهد شد. در این بخش باید روی گزینه نمایش (Display) کلیک کنید.

چاپ صفحه رنگی در مایکروسافت ورد - 3

در سمت راست باید از بخش تنظیمات پرینت (Printing Options)، گزینه Print Background Colors and Images را فعال‌سازی کنید. در ادامه کار باید گزینه تایید (Ok) را انتخاب کرده تا مراحل ذخیره‌سازی شود.

چاپ صفحه رنگی در مایکروسافت ورد - 4

هم اکنون شما موفق شده‌اید به مایکروسافت ورد دستور پرینت کلیه تغییرات به وجود آمده در صفحه اصلی را برای چاپ صادر کنید.

جمع‌بندی

همانطور که گفته شد، ممکن است گاهی وقت‌ها نیازمند تغییر رنگ صفحه اصلی پیش فرض در مایکروسافت آفیس باشید. برای انجام این کار می‌توانید از روش ساده ذکرشده استفاده کنید. همچنین در صورت تمایل برای پرینت با در نظر گرفتن تغییرات به وجود آمده هم کافی است گام دوم را به خوبی دنبال کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

علاقه‌مند به دنیای فناوری با بیشتر از 8 سال سابقه؛ کارشناس تولید محتوا و فارغ‌التحصیل رشته نرم افزار این وب سایت تاسیس شده تا نگاه تازه‌ای به دنیای گوشی‌های موبایل و دنیای یادگیری داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *