آموزش تضمینی نصب پرینتر در ویندوز 11

  • توسط سردبیر
  • ۱۰ ماه پیش
  • ۰
نصب پرینتر در ویندوز 11

آیا برای نصب چاپگر در ویندوز 11 با مشکل مواجه هستید؟ در این مقاله روش کامل نصب پرینتر در ویندوز 11 را آموزش خواهیم داد.

ویندوز 11 به تازگی معرفی شده و توانسته نظر کاربران زیادی را به خود جلب کند. یکی از نیازمندی‌های مهم کاربران ویندوز را می‌توان استفاده از پرینتر دانست. در صورتی که به تازگی نصب ویندوز 11 را انجام داده‌اید، قطعا نصب پرینتر در ویندوز 11 برای شما اهمیت زیادی دارد. برای انجام این کار، کافی است با ما در گوشی ریویو همراه باشید تا مراحل انجام کار را از صفر تا 100 و به صورت گام به گام آموزش دهیم.

آیا نصب پرینتر وایرلس در ویندوز 11 دشوار است؟

هیچ تفاوتی میان نصب پرینتر سیمی با کابل USB و پرینتر بی سیم در ویندوز 11 نبوده و شما می‌توانید هر دو حالت را به سادگی انجام دهید. ویندوز 11 توانایی نصب خودکار درایورهای پرینتر را دارد و این مسئله کار را ساده‌تر می‌کند.

افزودن و نصب پرینتر در ویندوز 11

در ابتدای کار مطمئن شوید که اگر پرینتر سیمی است، دستگاه روشن باشد و آن را به برق متصل کنید. در صورتی که پرینتر شما وایرلس است، مطمئن شوید که به شبکه کامپیوتر متصل باشد.

هنگامی که دستگاه را به کامپیوتر متصل کردید، ویندوز 11 به صورت خودکار نرم افزار موردنیاز چاپگر شما را دانلود خواهد کرد. برای نصب پرینتر در ویندوز 11 باید روی منوی استارت (Start) کلیک کنید، سپس تنظیمات (Settings) را در نوار جستجو تایپ کرده و کلید Enter را بزنید. همچنین شما می‌توانید کلیدهای ترکیبی Windows + i را فشار دهید تا بدین ترتیب، تنظیمات بازگشایی شود. در سمت چپ منوی تنظیمات هم باید روی گزینه بلوتوث و دستگاه‌ها (Bluetooth & Devices) ضربه بزنید.

نصب پرینتر در ویندوز 11 - 1

در صفحه بعد باید گزینه پرینترها و اسکنرها (Printers & Scanners) را انتخاب کنید.

نصب پرینتر در ویندوز 11 - 2

در ادامه کار باید روی گزینه اضافه کردن دستگاه (Add Device) موجود در سمت راست قسمت بالای پرینترها و اسکنرها کلیک کنید. هم اکنون ویندوز می‌تواند پرینتر شما را شناسایی کند؛ این کار ممکن است 30 ثانیه طول بکشد، بنابراین بهتر است صبر کرده و هیچ کاری انجام ندهید. البته فراموش نکنید که سرعت شناسایی پرینتر به کامپیوتر و سرعت دستگاه هم ارتباط دارد.

نصب پرینتر در ویندوز 11 - 3

در صورتی که پرینتر شما شناسایی و اضافه نشد، باید گزینه افزودن دستی (Add manually) را انتخاب کنید. در ادامه یک منوی پاپ آپ نمایش داده خواهد شد که گزینه‌هایی را برای دریافت دستور از سوی شما مطرح می‌کند.

شما باید پرینتر من قدیمی‌تر است (My Printer is a little older) را انتخاب کنید؛ این در شرایطی است که یک پرینتر باسیم را به دستگاه متصل کرده‌اید و در غیر این صورت باید گزینه Add a Bluetooth, Wireless or Network Discoverable Printer را انتخاب کنید.

هنگامی که گزینه موردنظرتان را انتخاب کردید، گزینه بعدی (Next) را انتخاب کنید.

نصب پرینتر در ویندوز 11 - 4

هنگامی که ویندوز 11 توانست پرینتر را شناسایی کند، سایر مراحل آن را انجام دهید.

عیب یابی پرینتر در ویندوز 11

متاسفانه کار کردن با پرینترها می‌تواند دردسرهای خاص خود را به دنبال داشته باشد. در صورتی که هنگام افزودن پرینتر به ویندوز 11 دچار مشکل شدید، با استفاده از روش‌های زیر می‌تواند عیب یابی را انجام دهید.

ویندوز 11 را مجددا راه اندازی کنید

یکی از سریع‌ترین و ساده‌ترین روش‌های حل مشکل را می‌توان راه‌اندازی مجدد (Restart) ویندوز 11 دانست. این کار می‌تواند بیشتر مشکل‌های ویندوز و عدم شناسایی پرینترها را رفع کند.

مطالعه دستورالعمل‌ها

بیشتر پرینترهای جدید هوشمند هستند و شما می‌توانید با مطالعه دستورالعمل آن‌ها از بروز هرگونه مشکل و عدم سازگاری با کامپیوتر جلوگیری کنید.

دانلود درایور

در صورتی که ویندوز 11 موفق به دانلود خودکار درایور پرینترها نشود، بهتر است وارد وب سایت رسمی پرینترهای خود شوید و مدل را جستجو کرده و درایور موردنظرتان را دانلود کنید.

جمع‌بندی

هم اکنون شما می‌توانید به سادگی نصب پرینتر را در ویندوز 11 مایکروسافت انجام دهید. در صورتی که با مشکل مواجه شدید، می‌توانید آن را از طریق نظرات با ما مطرح کنید.

سوالات متداول

آیا نصب درایور مخصوص پرینتر الزامی است؟ بله؛ شما باید درایور مخصوص را به صورت دستی یا خودکار نصب کنید.

آیا پرینترهای قدیمی نیازمند در اختیار داشتن درایور مخصوص هستند؟ بله؛ معمولا ویندوز به صورت خودکار شناسایی می‌کند، در غیر این صورت باید در اختیار داشته باشید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

علاقه‌مند به دنیای فناوری با بیشتر از 8 سال سابقه؛ کارشناس تولید محتوا و فارغ‌التحصیل رشته نرم افزار این وب سایت تاسیس شده تا نگاه تازه‌ای به دنیای گوشی‌های موبایل و دنیای یادگیری داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.