بررسی تفاوت اپل ایرپاد 2 و اپل ایرپاد 1 با نگاهی دقیق و جامع

آیا قصد خرید اپل ایرپاد 2 یا 1 را دارید؟ آیا تفاوت میان آن‌ها را می‌دانید؟ با بررسی تفاوت های میان اپل ایرپاد 2 و 1 همراه شما خواهیم بود.

نسخه دوم ایرپاد اپل در مقایسه با اپل ایرپاد 1، مزایای بیشتری دارد و می‌توان از آن به عنوان یکی از موفقیت‌های شرکت اپل هم یاد کرد. در صورتی که تمایل دارید تفاوت میان اپل ایرپاد 2 و اپل ایرپاد 1 را بدانید، با ما همراه باشید.

نکته: البته تفاوت میان این دو نسخه از اپل ایرپاد، کم است و حتی در برخی موارد، اصلا تفاوتی با یکدیگر ندارند که می‌توان به رنگ و سبک آن‌ها اشاره کرد.

اپل ایرپاد 2 و اپل ایرپاد 1 ؛ طراحی

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر دو ایرپاد را باید ظاهر آن‌ها دانست. در حقیقت ظاهر سفید و براق این دو هدست بیسیم را باید به عنوان اصلی‌ترین عناصر آن‌ها هم عنوان کرد. در صورتی که ظاهر نسخه اول اپل ایرپاد باعث تغییر نظر شما مبنی بر خرید آن شد، باید بدانید که ظاهر نسخه دوم آن هم تفاوت خاصی با نسخه اول ندارد.

در صورتی که نسخه اول اپل ایرپاد را هم خریداری کرده‌اید و از عملکرد آن، راضی هستید، بنابراین دلیلی برای تعویض یا خرید نسخه دوم اپل ایرپاد مشاهده نمی‌شود؛ حداقل در زمینه ظاهر، وضعیت به این شکل است.

اپل ایرپاد 2 و اپل ایرپاد 1 ؛ قاب شارژ وایرلس

اپل ایرپاد 2 و اپل ایرپاد 1 ؛ قاب شارژ وایرلس

در صورتی که از نسل اول اپل ایرپاد استفاده می‌کنید، اما تصمیم دارید از مزیت شارژ بیسیم استفاده کنید، بهتر است بدانید که نیازی به خرید مدل دوم ایرپاد اپل نیست. شما می‌توانید با خرید یک قاب شارژ وایرلس اپل ایرپاد، به راحتی نسخه اول اپل ایرپاد را از طریق وایرلس، شارژ کنید.

البته در صورتی که تصمیم به خرید مدل دوم را دارید، بهتر است اقدام به خرید قاب شارژ وایرلس نکنید؛ مشخص است که مدل دوم دارای قاب شارژ وایرلس بوده و با خرید مجدد آن، هزینه اضافی را متحمل شده‌اید.

اپل ایرپاد 2 و اپل ایرپاد 1 ؛ عمر باتری

اپل ایرپاد 2 و اپل ایرپاد 1 ؛ عمر باتری

یکی از تفاوت‌های بزرگ میان این دو را می‌توان در عمر باتری دانست. اپل ایرپاد 2 با 15 دقیقه شارژ، می‌تواند دو ساعت مکالمه را ارائه دهد. با این که آمار منتشرشده چشمگیر است، اما بد نیست بدانید که این آمار در اپل ایرپاد 1 هم تفاوتی ندارد. در حالت کلی می‌توان گفت که اپل ایرپاد 2 و اپل ایرپاد 1 در زمینه باتری، هیچگونه تفاوتی با یکدیگر ندارند.

اپل ایرپاد 2 و اپل ایرپاد 1 ؛ بهره‌وری

با این که از نظر باتری، تفاوتی میان اپل هر دو مدل وجود ندارد، اما نسخه دوم ایرپاد اپل، تغییرات چشمگیری را شامل می‌شود و همین مسئله هم موجب ایجاد تغییرات گسترده در عملکرد و کارایی شده است.

تراشه جدید H1 به نسخه دوم AirPods اجازه می‌دهد تا سریع‌تر، همگام‌سازی شود، جابه‌جایی میان گوشی‌ها سریع‌تر صورت گیرد و همچنین، 50 درصد زمان مکالمه هم افزایش یابد. نسخه دوم ایرپاد اپل تا 30 درصد، تاخیر کمتری ارائه می‌دهد و این موضوع برای گیمرها، بسیار قابل توجه است.

اپل ایرپاد 2 و اپل ایرپاد 1 ؛ پردازنده

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های فنی میان این دو مدل را می‌توان در پردازنده دانست. اینطور که پیداست، اپل ایرپاد 1 مجهز به تراشه W1 بوده و این در حالی‌ست که مدل دوم، مجهز به چیپست H1 است. بر اساس آمارهای منتشرشده، می‌توان گفت پردازنده H1 می‌تواند اتصال بیسیم پایدارتر و سریع‌تری را به دستگاه‌های دیگر همانند آیفون، منتقل کند؛ البته نسخه اول ایرپاد اپل هم در این زمینه با مشکل خاصی مواجه نبوده است.

چیپست H1 می‌تواند تماس‌ها را تا 1.5 برابر سریع‌تر از تراشه w1 متصل کند. این اتصال به صورت سریع، تاخیر کم و پشتیبانی از Siri خواهد بود.

اپل ایرپاد 2 و اپل ایرپاد 1 ؛ کیفیت صدا

کاملا واضح است که هدف از تولید ایرپاد اپل، ارائه یک کارایی و قابلیت مهم برای کاربران بوده و به نظر می‌رسد که مدل دوم، توانسته در این زمینه عملکرد موفقی از خود نشان دهد. البته ناامیدکننده است که بگوییم در زمینه کیفیت صدا، نسخه دوم نسبت به نسخه اول، تفاوتی ندارد.

با این که ایرپاد صدای مناسبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، اما در صورت وجود تفاوت میان کیفیت صدای اپل ایرپاد 1 و 2، قطعا این رقابت جذاب‌تر هم می‌شد.

اپل ایرپاد 2 و اپل ایرپاد 1 ؛ قیمت

هنگامی که اپل ایرپاد 1 وارد بازار شد، همه چیز ساده بود. آن‌ها با قیمت 159 دلار برای فروش در فروشگاه‌ها قرار گرفتند، اما اپل ایرپاد 2 با ارائه قابلیت‌های متفاوت، شرایط را کمی پیچیده‌تر کرد:

  • اپل ایرپاد 2 با قاب شارژ وایرلس با قیمت 199 دلار در دسترس قرار گرفت.
  • اپل ایرپاد 2 با قاب شارژ با قیمت 159 دلار در دسترس قرار گرفت.
  • قاب شارژ اپل ایرپاد با قیمت 79 دلار در دسترس قرار گرفت.

مشتریان می‌توانند نسخه دوم ایرپاد را با قاب شارژ آن و به قیمت 159 دلار خریداری کنند تا در مقایسه با مدل مجهز به قاب شارژ وایرلس، چیزی در حدود 40 دلار پس‌انداز نمایند؛ این بدان معناست که مالکان اپل ایرپاد 1 هم می‌توانند قاب شارژ وایرلس را به صورت جداگانه خریداری کنند و بدین ترتیب از قابلیت این نوع شارژ هم بهره‌مند شوند.

جدول مقایسه اپل ایرپاد 2 و اپل ایرپاد 1

جدول مقایسه اپل ایرپاد 2 و اپل ایرپاد 1

آیا خرید اپل ایرپاد 2 ، ضروری است؟

از نظر طراحی، نمی‌توان تفاوت خاصی را میان این دو مدل، معرفی کرد. در صورتی که بخواهید هر دو مدل را در کنار هم قرار دهید، هیچ تفاوتی را مشاهده نخواهید کرد. از نظر ظاهر، خرید نسخه دوم نمی‌تواند ارزشمند باشد، اما سرمایه‌گذاری برای خرید یک قاب شارژ وایرلس، می‌تواند مفید باشد.

اگر از ظاهر و طراحی بگذریم، چند تفاوت قابل توجه میان این دو مدل وجود دارد که سرمایه‌گذاری نسخه دوم را ارزشمندتر می‌کند. تراشه جدید H1 از نظر اتصال پایدار، عملکرد بهتری دارد و تاخیر تا 30 درصد پایین‌تر را برای گیمرها رقم خواهد زد.

در صورتی که اپل ایرپاد 1 دارید و قاب شارژ وایرلس نسخه دوم، شما را وسوسه می‌کند، باید گفت خرید نسخه دوم می‌تواند مقرون به صرفه‌تر باشد. در حقیقت نوعی صرفه‌جویی به حساب می‌آید و در عین‌حال هم از آخرین فناوری اپل در زمینه ساخت ایرپاد استفاده می‌کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

علاقه‌مند به دنیای فناوری با بیشتر از 8 سال سابقه؛ کارشناس تولید محتوا و فارغ‌التحصیل رشته نرم افزار این وب سایت تاسیس شده تا نگاه تازه‌ای به دنیای گوشی‌های موبایل و دنیای یادگیری داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *