• صفحه خانگی
 • >
 • هدر
 • >
 • بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام برای کاربران ایران و سراسر جهان
بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام

آیا بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام را می‌دانید؟ در این مقاله بهترین زمان ارسال پست و استوری در اینستاگرام برای کاربران ایران و جهان را اعلام خواهیم کرد.

اینستاگرام را باید به عنوان یکی از بسترهای مناسب جهت تقویت موقعیت شغلی یا گذراندن اوقات فراغت معرفی کرد. البته کار کردن با اینستاگرام نیاز به داشتن اطلاعاتی هم دارد که یکی از آن‌ها را می‌توان دانستن زمان مناسب برای ارسال پست دانست. ما در این مقاله قصد داریم به سوال شما مبنی بر زمان مناسب ارسال پست در اینستاگرام در ایران پاسخ دهیم؛ با ما در وب سایت گوشی ریویو همراه باشید.

نکته: چه از اینستاگرام خود برای کار و چه برای گذران وقت استفاده کنید، لازم است زمان‌های خاصی را برای ارسال پست انتخاب کنید تا بدین ترتیب، بتوانید افزایش فالوور را رقم بزنید. البته در این مقاله به بهترین ساعت استوری گذاشتن در اینستاگرام هم اشاره خواهیم کرد.

لینک دانلود: اندرویدiOS

بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام

بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام - 1

بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ابتدای کار بهتر است بدانید که اینستاگرام علاقه زیادی به ارسال پست‌های جدیدتر در الگوریتم خود دارد، بنابراین بهتر است محتوای خود را هنگامی که بیشتر فالوورهای شما در حالت آنلاین قرار دارند، ارسال کنید. البته یک نکته مهم دیگر هم وجود دارد که قابل تامل است. آیا از موقعیت مکانی فالوورهای خود خبر دارید؟ این امکان وجود دارد فالوورهای شما در موقعیت مکانی خاصی سکونت داشته باشند که باید برنامه‌ریزی ارسال پست خود را مطابق با موقعیت زمانی مکان موردنظرتان، تنظیم کنید.

اطلاعات جدید منتشرشده از بررسی‌های مختلف، نشان می‌دهد ارسال پست در ساعت‌های 7 الی 9 صبح، می‌تواند تاثیر زیادی در جذب مخاطب داشته باشد؛ علت این مسئله را می‌توان بیدار شدن مخاطبین و چک کردن صبحگاهی شبکه‌های اجتماعی دانست.

یکی دیگر از گزارش‌های منتشرشده پیرامون بهترین زمان ارسال پست در ایران ، نشان می‌دهد که ساعت 12 ظهر هم یکی از بهترین زمان‌ها برای فعالیت در اینستاگرام است؛ علت این مسئله را استراحت هنگام صرف ناهار، می‌توان عنوان کرد. همچنین در آخر هفته‌ها، ارسال پست در ساعت 12 ظهر، می‌تواند به دلیل استراحت افراد مختلف در روزهای تعطیل، معقول‌تر باشد.

بهترین روز برای ارسال پست در اینستاگرام

بهترین روز برای ارسال پست در اینستاگرام - 2

فاکتورهایی وجود دارد که به خوبی می‌تواند بهترین روز در هفته را برای ارسال پست در اینستاگرام ، مشخص کند. بر اساس گزارش‌های منتشرشده توسط منابع مختلف، چهارشنبه‌ها زمان بسیار خوبی برای فعالیت در اینستاگرام است. احتمالا روز چهارشنبه که جزو روزهای آخر هفته هم به حساب می‌آید، فشار کاری کمتری روی افراد بوده و وقت بیشتری برای بررسی شبکه‌های اجتماعی خود، خواهند داشت.

البته فراموش نکنید روز جمعه و البته پنجشنبه، می‌تواند به عنوان بدترین روزهای اشتراک‌گذاری یا ارسال پست در اینستاگرام، به حساب آید. کاربران در روز آخر هفته به مهمانی و گشت و گذار می‌روند و در مقایسه با سایر روزها، کمتر به شبکه اجتماعی خود مراجعه خواهند کرد.

زمان‌های شلوغی اینستاگرام

زمان‌های شلوغی اینستاگرام - 3

بر اساس پلتفرم بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، زمان‌های مشخصی وجود دارد که اکثر کاربران اینستاگرام، آنلاین هستند. این تحقیق نتیجه بررسی 12 میلیون کاربر اینستاگرام در سراسر جهان بوده که مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

ساعت‌های زیر را می‌توان شلوغ‌ترین تایم‌های برنامه اینستاگرام عنوان کرد:

 • دوشنبه‌ها: 6 صبح، 10 صبح و 10 شب
 • سه‌شنبه: 2 صبح، 4 صبح و 9 صبح
 • چهارشنبه: 7 صبح، 8 صبح و 11 شب
 • پنجشنبه: 9 صبح، 12 ظهر و 7 عصر
 • جمعه: 5 صبح، 1 ظهر و 3 بعد از ظهر
 • شنبه: 11 صبح، 7 غروب و 8 شب
 • یکشنبه: 7 صبح، 8 صبح و 4 بعد از ظهر

با این که اطلاعات ارائه شده اهمیت زیادی دارد، اما این شما هستید که در نهایت تصمیم‌گیری خواهید کرد. ما توصیه می‌کنیم که این موارد را به خوبی در نظر داشته باشید.

بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام وابسته به هدف است!

بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام وابسته به هدف است - 4

یکی دیگر از عواملی که در تشخیص بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام ، نقش کلیدی دارد را می‌توان نوع محتوایی دانست که تولید می‌کنید. در صورتی که شما یک وبلاگ‌نویس هستید، ارسال پست در روزهای هفته و در طول روز، می‌تواند ایده‌آل باشد.

اگر مشاغلی را اداره می‌کنید که به عنوان یک شرکت بزرگ شناخته می‌شوند، امکان دارد بعد از ساعت 5 بعد از ظهر، بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام باشد.

لازم به ذکر است که ارسال همیشگی و مستمر پست در اینستاگرام، نقش کلیدی در پیشرفت پیج کاری شما خواهد داشت. البته سازگاری در اینستاگرام را هم نباید نادیده گرفت؛ به عنوان مثال، هنگامی که مخاطبین کسب و کار را هدف قرار داده‌اید، دیگر نباید تصاویر شخصی خود را در پیج موردنظرتان، اشتراک‌گذاری کنید. بهترین کار، جداسازی پیج کاری و پیج شخصی است.

کیفیت پست در اینستاگرام

کیفیت پست در اینستاگرام

یکی دیگر از روش‌های جذب فالوور در اینستاگرام که می‌تواند در کنار بهترین زمان ارسال پست، نقش بسیار مهمی داشته باشد را می‌توان کیفیت تصاویر عنوان کرد. مردم از دیدن تصاویر بی‌کیفیت، خسته خواهند شد، همچنین از تصاویر و پست‌های تکراری هم بیزارند و بهتر است پست‌های خود را متنوع و البته، آپدیت کنید.

کسب اطلاعات مهم درباره فالوورهای اینستاگرام

کسب اطلاعات مهم درباره فالوورهای اینستاگرام - 7

در صورتی که فالوورها در منطقه زمانی شما نباشند، چه اقداماتی را انجام خواهید داد؟ آیا مخاطبین خود را نمی‌شناسید؟

در صورتی که یک حساب کاربری یا سازنده اینستاگرام دارید، پیشنهاد می‌کنیم با نگاهی به Instagram Insights، سعی کنید محدوده منطقه زمانی و جمعیتی فالوورها را شناسایی کنید.

برای دسترسی به Instagram Insights در نسخه تجاری اینستاگرام ، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد پروفایل خود در برنامه اینستاگرام شوید.
 • گزینه Insights را انتخاب کنید.

شما در پایین این بخش، می‌توانید عملکرد تاریخی پست‌های گذشته خود را مشاهده کنید.

برای دریافت اطلاعاتی پیرامون فالوورهایتان، کافی‌ست روی Total Followers کلیک کنید. این داده‌ها شامل شهرها، کشورها، دامنه سنی و جنسیت می‌شود.

در بخش Active Times، می‌توانید میان روزها جابه‌جا شوید و محبوب‌ترین زمان را برای دنبال‌کنندگان خود مشاهده کنید. همچنین می‌توانید از این داده‌ها برای تعیین منطقه زمانی که بیشترین دنبال‌کنندگان شما در آن هستند هم استفاده کنید.

محتوای باکیفیت و فعالیت مداوم در اینستاگرام

برای استفاده بیشتر از حساب اینستاگرام، باید پاسخگوی مخاطبان خود باشید و به صورت مداوم (در بازه‌های زمان خاص) اقدام به ارسال پست نمایید. در صورتی که بتوانید محتوای باکیفیت و خلاقانه تولید کنید، قطعا می‌توانید موفقیت‌های خوبی را به دست آورید.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

علاقه‌مند به دنیای فناوری با بیشتر از 8 سال سابقه؛ کارشناس تولید محتوا و فارغ‌التحصیل رشته نرم افزار این وب سایت تاسیس شده تا نگاه تازه‌ای به دنیای گوشی‌های موبایل و دنیای یادگیری داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *