ChatGPT چیست ؟ + 11 مزایای ChatGPT و کاربردهای آن

  • توسط مصطفی آرایشگر
  • ۲۷ روز پیش
  • ۰
ChatGPT چیست ؟ + 11 مزایای ChatGPT و کاربردهای آن

ChatGPT چیست ؟ هم اکنون یکی از مهم ترین دغدغه های ذهنی کاربران بوده و در این بخش به آن پاسخ داده و مزایای ChatGPT و کاربرد آن را خواهیم گفت.

محصولات پیرامون هوش مصنوعی در سال‌های گذشته شاهد رشد چشمگیری بودند. در حال حاضر پدیده‌ای جدید با عنوان ChatGPT توانسته به گونه‌ای رشد کند که مدیران ارشد فعال در زمینه فناوری در سراسر جهان پیرامون آن اظهار نظر کرده و مدعی دگرگونی آینده شده‌اند. در حقیقت این چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی که توانسته همانند یک طوفان سراسر ذهن‌ها را درگیر خود کند، موفق شده است پتانسیل هوش مصنوعی را بیشتر از قبل برای کاربران مشخص کند. اگر نام چت GPT را شنیده‌اید، اما هنوز اطلاعات دقیقی از کاربردهای آن ندارید، توصیه می‌کنیم با ما در مجله فناوری گوشی ریویو همراه باشید تا پاسخ به سوال ChatGPT چیست و 11 مورد از مزایای آن را بیان کنیم.

ChatGPT چیست ؟

ChatGPT چیست ؟

همانطور که در مقدمه گفته شد، ChatGPT یک چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی مکالمه بوده که می‌تواند هر سوالی را پاسخ دهد؛ این فوق‌العاده نیست به نظر شما؟ البته ترسناک هم هست دیگه!

بیایید کمی بازتر مسئله را بیان کنیم؛ فرض کنید شما قرار است درباره استروئیدها سوالی از گوگل بپرسید. گوگل اطلاعات گوناگون را از منابع مختلف به شما نمایش می‌دهد، اما ناخودآگاه در ChatGPT پاسخ به سوال خود را به گونه‌ای دریافت خواهید کرد که یک انسان همانند آن پاسخ می‌دهد. علاوه بر این می‌تواند در هر زمینه‌ای به سوالات شما پاسخ دهد که شامل موضوع‌های مختلف همانند علوم، ریاضیات، دین، ورزش، سیاست و سایر موارد می‌شود.

در ادامه شما را با 11 مورد از مزایای ChatGPT و کارهایی که می‌توانید با استفاده از آن انجام دهید، آشنا خواهیم کرد که در نوع خود، بی‌نظیر است.

1: ساخت رزومه سفارشی و نگارش نامه با سرعت زیاد

اگر در حال حاضر مشغول جستجوی کار هستید، قطعا باید یک رزومه کاری سفارشی داشته باشید. نوشتن نامه و ایجاد رزومه سفارشی از مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام دهید. متاسفانه شما نمی‌توانید به سادگی برای کارهای مختلف رزومه تهیه کنید. ChatGPT یکی از سریع‌ترین روش‌های ساخت رزومه آنلاین است؛ این چت بات می‌تواند در مدت زمان چند ثانیه یک رزومه سفارشی برای شما تهیه کند.

ما از این چت جی پی تی خواستیم تا رزومه‌ای را برای یک برنامه شغلی تولیدکننده محتوای فناوری تهیه کند که در این بخش، گوشه‌ای از این تلاش قابل مشاهده است.

ساخت رزومه سفارشی و نگارش نامه با سرعت زیاد - 2

ما در ادامه کار از این چت بات خواستیم که یک نامه برای یک برنامه شغلی توسعه‌دهنده وب در یک شرکت طراحی مد نگارش کند و نتیجه کاملا مشخص است.

ساخت رزومه سفارشی و نگارش نامه با سرعت زیاد - 3

2: ساخت جوک جدید

زندگی که در آن سرگرمی و نشاط وجود نداشته باشد، چه ارزشی دارد؟ اگر دنبال یک خنده خوب هستید و می‌خواهید جک‌های جدید و تازه بشنوید، چت جی پی تی می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد. با این که نمی‌توان گفت chatGPT می‌تواند کمدین خوبی باشد، اما مقداری از پتانسیل خود را برای انجام این کار نشان داده است. ما از این چت بات خواستیم که درباره گوشی‌های اپل و تاشو برای ما سخن بگویید؛ شما می‌توانید نتایج را مقایسه کرده و قضاوت کنید:

ساخت جوک جدید در چت gpt

سوال: چرا اپل تاکنون گوشی منعطف تولید نکرده است؟

پاسخ: برای این که اپل هنوز نتونسته متوجه بشه که چطور باید قیمت محصولش رو منعطف کنه!

3: توضیح دادن موضوع‌های پیچیده

گاهی وقت‌ها سرچ در گوگل نمی‌تواند پاسخی واضح و روشن پیرامون سوال شما ارائه کند. به عنوان مثال، ممکن است شما قانون یک مسابقه را متوجه نشوید و پیرامون آن در گوگل هم سرچ کرده باشید، اما باز هم پاسخ دقیق دریافت نکرده باشید.

chatGPT می‌تواند در توضیح مقاله‌های سخت و سوال‌های پیچیده کارایی بسیار خوبی داشته باشد. به عنوان مثال، ما از چت GPT درخواست کردیم اینترنت را به ما توضیح دهد و نتیجه را می‌توانید در تصویر مشاهده کنید:

توضیح دادن موضوع‌های پیچیده

البته خوشحالیم که سوال chatGPT چیست را از آن نپرسیدیم و خودمان سراغ پاسخ رفتیم.

4: حل مسئله ریاضی به صورت گام به گام در ChatGPT

یکی دیگر از قابلیت‌های این چت بات، حل مسائل ریاضی است. چت GPT در مدیریت ریاضیات توانمندی بسیار زیادی دارد. شما باید مشکل خود را به صورت واضح و مختصر برای دریافت بهترین نتیجه توضیح دهد. ما از این چت خواستیم به یک مسئله ریاضی ساده، اما پیچیده پاسخ دهد؛ نتیجه در تصویر کاملا مشخص است:

حل مسئله ریاضی به صورت گام به گام در ChatGPT

5: دریافت مشاوره درباره رابطه‌های شخصی

چت جی پی تی همانند هر سیستم هوش مصنوعی دیگری نمی‌تواند احساس را به درستی درک کند. با این حال، کماکان می‌تواند نکات مهم و مفیدی را درباره مدیریت روابط دوستانه، خانواده و عزیزان را ارائه کند. اگر نکات و سوال‌های خود را به درستی بیان کنید، می‌تواند برای روابط شخصی شما درمان‌های مفیدی ارائه کند. ما از چت GPT برای برخورد با یک شریک فوضول کمک خواستیم و از او پرسیدیم که اگر دوست دختر ما گوشی خود را پنهان کند، چه کار باید کرد:

دریافت مشاوره درباره رابطه‌های شخصی

او در این پاسخ به احترام میان روابط اشاره کرده و گفت که شاید او برای حریم خصوصی خود ارزش قائل است و شما باید این دغدغه ذهنی را با او مطرح کنید و پاسخ بشنوید؛ البته باید به درخواست او احترام بگذارید.

6: نوشتن موسیقی در هر ژانری

یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت ChatGPt را باید خلاقیت آموخته شده آن عنوان کرد. برخلاف برخی از راه‌حل‌های هوش مصنوعی، ChatGPT فقط با مفاهیم رباتیک بدون روح سر و کار ندارد. یکی از مزایای این چت بات را می‌توان توانایی نگارش موسیقی دانست. شما می‌توانید هر آهنگی را در بیشتر ژانرهای اصلی موسیقی بنویسید. ما از ChatGPT درخواست کردیم یک آهنگ رپ برای ایلان ماسک بنویسد و در این بخش، مقداری از پاسخ مشخص است:

نوشتن موسیقی در هر ژانری

محشر است؛ با این که قرار نیست برنده جایزه گرمی شود، اما عملکرد آن در سرودن بیت‌ها و تنظیم ریتم، فوق‌العاده است.

7: کد نویسی ، اشکال زدایی و توضیح هر کدام از کدها

چه یک برنامه‌نویس باتجربه باشید و چه برنامه‌نویس تازه‌کار، قطعا هر از گاهی در کدهای خود خطا خواهید دید. ChatGPT می‌تواند به شما کمک کند تا مشکل را در کدهای خود محدود کرده و ساعت‌ها در جستجوی خطا نباشید. همچنین شما می‌توانید کل بلوک‌های کد عملکردی را از ابتدا بنویسید. با این حال، استقرار کد ChatGPT در سرور تولید ممکن است ایده خوبی نباشد.

ما از chatGPT درخواست کردیم یک اسکریپت مدیریت فرم ساده در PHP بنویسد و نتیجه:

کد نویسی ، اشکال زدایی و توضیح هر کدام از کدها - 1

ما از این چت بات خواستیم تا اشکال موجود در این کد جاوا اسکریپت را بیابد و نتیجه:

کد نویسی ، اشکال زدایی و توضیح هر کدام از کدها - 2

8: تولید محتوا در چند زبان

اگر شما یک تولیدکننده محتوا هستید و دوست دارید مخاطبین بیشتری بیابید، ChatGPT می‌تواند برای تبدیل محتوای شما به زبان‌های مختلف بسیار مفید باشد. با این که گوگل ترنسلیت برای انجام این کار در دسترس قرار دارد، اما به یاد داشته باشید که برگردان یک شعر یا یک مقاله به زبان‌های دیگر نیازمند داشتن دانش کافی بوده و این مسئله در چت بات GPT رعایت شده است.

تولید محتوا در چند زبان

9: آماده شدن برای مصاحبه کاری

ChatGPT با انبوهی از دانش در زمینه‌های مختلف، یکی از بهترین روش‌ها و ابزارهای هوش مصنوعی برای کمک به شما با هدف آماده شدن برای مصاحبه‌های کاری است. شما می‌توانید از آن برای سناریوهای فرضی در مصاحبه شغلی، سوالات احتمالی، پاسخ‌های هوشمندانه به سوالات و سایر نکات آماده شوید. ما در طول مصاحبه اقدام به ایجاد موقعیت فرضی کردیم و از chatGPT کمک خواستیم:

آماده شدن برای مصاحبه کاری

10: تقریبا در هر زمینه‌ای مقاله بنویسید

با این که ما جدا توصیه می‌کنیم مقالات را خودتان بنویسید، اما این کار توسط ChatGPT هم انجام می‌شود. این چت بات می‌تواند به صورت شگفت‌انگیزی درباره موضوع‌های گوناگون، حتی پیچیده‌ترین آن‌ها مقاله بنویسد.

11: یک چت کننده همراه

با این که به جنبه‌های مختلف این چت بات پرداخته شد و به سوال ChatGPT چیست پاسخ دادیم، اما فراموش نکنید که می‌توان روی آن به عنوان یک دوست و همراه حساب کرد. فرض کنید خسته شده‌اید و می‌خواهید کمی با چت جی پی تی صحبت کنید؛ نتیجه مطابق با تصویر می‌شود:

یک چت کننده همراه

جمع‌بندی

با این که ChatGPT یک چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی فوق‌العاده دقیق است، اما کماکان ممکن است بی‌دقت هم باشد. با این که سرعت ارائه اطلاعات نادرست نگران‌کننده نیست، اما مهم است که اطلاعات ارائه شده توسط این چت بات قبل از به کارگیری مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد. دیگر ChatGPT چیست یک سوال نبوده و شما پاسخ آن را دریافت کرده‌اید.

مطالب پیشنهادی:

آموزش گام به گام ریست فکتوری A12 + هارد ریست

علت کار نکردن دوربین گوشی اندروید + 6 راه حل

آموزش سفید کردن دندان در فتوشاپ

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

علاقه‌مند به دنیای فناوری با بیشتر از 8 سال سابقه؛ کارشناس تولید محتوا و فارغ‌التحصیل رشته نرم افزار این وب سایت تاسیس شده تا نگاه تازه‌ای به دنیای گوشی‌های موبایل و دنیای یادگیری داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *